ASUS ROG STRIX XG259QNS Oyun Monitörü Tanıtıldı

ASUS, eSpor oyuncuları için 380 Hz panel gibi özellikler sunan ROG STRIX XG259QNS oyun monitörü modelini duyurdu. İşte ASUS ROG STRIX XG259QNS özellikleri.

Yeni ROG STRIX XG259QNS oyun içi performanslarını en üst düzeye çıkarmak isteyen üst düzey oyuncuları hedefliyor. Oyun monitörü maksimum 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip 24,5 inç Fast IPS panele sahip.

Başta da belirttiğimiz gibi XG259QNS, hızlı görselleri akıcı ve fark edilmesi kolay hale getiren muazzam bir 380 Hz yenileme hızıyla birlikte geliyor. Üstelik monitör 0,3 ms’lik tepki süresine de sahip. Diğer panel özellikleri arasında VESA DisplayHDR 400 desteği, %110 sRGB renk gamı ve 1000:1 kontrast oranı yer alıyor.

Monitörde oyun deneyimini geliştirmek için başka özellikler de mevcut. Bunların başında ekran yırtılmasının etkisini azaltmaya yardımcı olan AMD FreeSync Premium teknolojisi bulunuyor. Üstelik monitörde ayrıca ASUS’un “yüksek kare hızlarında keskin oyun görselleri için gölgelenmeyi ve yırtılmayı ortadan kaldıran” ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB SYNC) özelliği de yer alıyor.

Yerleşik bağlantı tarafında ROG STRIX XG259QNS, 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0 bağlantı noktası, 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A hub ve bir kulaklık girişine sahip. Monitör ayrıca geniş yükseklik, eğim ve döndürme ayarı seçeneklerine sahip özel bir standla birlikte geliyor.

ASUS ROG STRIX XG259QNS Fiyatı ve Çıkış Tarihi

ASUS, ROG STRIX XG259QNS için fiyat ve çıkış tarihi bilgilerini henüz açıklamadı ancak bunların yakın zamanda paylaşılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir